Blog

Aktualizacja stron WWW – czy warto?

radical 31/03/20, 13:40

Zakładanie strony internetowej zawsze ma konkretny cel, a w większości przypadków celem tym jest przekazanie jakiejś informacji. Niezależnie od tego, czy jest to strona mająca przekazywać użytkownikom wiedzę na dany temat, czy jest to strona firmowa, której zadaniem jest zainteresowanie nowych klientów ofertą firmy oraz umożliwienie im nawiązania kontaktu. W obu tych przypadkach aktualność informacji zawartych na stronie jest niezwykle istotna. Treści, które nie są aktualne, mogą wprowadzać błąd i zniechęcać odwiedzających do powrotu na taką stronę.

Aktualizacja stron WWW

Aktualizacja stron internetowych – czy warto?

Inwestując w profesjonalne tworzenie stron internetowych, możemy liczyć na to, że wszystkie ważne elementy znajdą się na swoim miejscu, a strona będzie łatwa w użyciu i atrakcyjna wizualnie. Jednak nawet najlepszy projekt nie uchroni nas przed koniecznością regularnych aktualizacji. Jest to bardzo ważne, jeżeli zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości oraz zapewnieniu użytkownikom bezpieczeństwa i wygody.

Strona firmowa to wizytówka firmy. Powinna więc przedstawiać aktualną ofertę oraz jasno określać zakres oferowanych usług. Jeśli zaś chodzi o projekt graficzny, warto pamiętać, że w obecnych czasach moda zmienia się bardzo szybko. Design, który cieszył się popularnością kilka lat temu, teraz może wyglądać już nieatrakcyjnie i zniechęcać odwiedzających od zapoznania się z treścią.

Równie istotne są jednak kwestie związane z funkcjonalnością i bezpieczeństwem strony www. Obecnie duża część ruchu w Internecie odbywa się przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że strony, które nie są dostosowane do takich urządzeń, tracą wielu potencjalnych klientów, którzy wolą wejść na witrynę, która wyświetla się szybko i bez żadnych problemów. Dla użytkowników ważne jest również bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku sklepów internetowych gdzie podają oni swoje dane. Warto więc na bieżąco instalować dostępne aktualizacje oraz wtyczki, które usprawnią działanie strony.

Aktualizacja stron www – na co zwrócić uwagę?

  • Treści

Warto zadbać o to by wszystkie znajdujące się na stronie treści były aktualne, szczególnie jeśli chodzi o dane kontaktowe oraz te związane z konkretnymi usługami oferowanymi przez firmę. Dzięki temu każdy klient zainteresowany skorzystaniem z oferty, będzie w stanie uzyskać niezbędne informacje jeszcze przed kontaktem z firmą. Jednak w celu utrzymania zainteresowania stroną dobrym pomysłem może być też regularne zamieszczanie nowych treści związanych z wiadomościami oraz nowościami z danej branży.

  • Design

Aktualizacja wyglądu strony jest niezwykle istotna, ponieważ wiele decyzji podejmowanych jest na poziomie naszej podświadomości. Wejście na stronę, której wygląd nie zachęca do zagłębienia się w zamieszczoną ofertę, może sprawić, że biznes straci potencjalnych klientów. W dodatku dobry projekt sprawi, że korzystanie ze strony stanie się bardziej intuicyjne i nie będzie sprawiało trudności użytkownikom.

  • Aktualizacje

Niezależnie od tego, czy do stworzenia strony wykorzystane zostało oprogramowanie płatne, czy darmowe, najważniejsze jest zadbanie o to, by było ono aktualne. Instalowanie najnowszych aktualizacji oprogramowania oraz wszystkich wtyczek nie tylko poprawi funkcjonalność, ale też bezpieczeństwo strony, czego wynikiem będzie zwiększone zadowolenie użytkowników.

Z aktualizacją strony www związanych jest wiele zalet. Takie działania pozwalają na zwiększenie jakości witryny, przyspieszenie czasu jej ładowania oraz sprawienie, że jej wygląd będzie bardziej atrakcyjny dla odwiedzających. Wszystko to pozytywnie odbije się na efektach, jakie taka strona przyniesie firmie, dlatego bez wątpienia jest to dobra inwestycja.