Blog

Jak poprawić treść swojej strony?

radical 12/11/19, 12:55

Prowadzenie własnej strony firmowej jest skutecznym sposobem promocji biznesu, ponieważ pozwala na łatwe przekazywanie klientom sporej ilości informacji, ale także na zdobywanie zainteresowania zupełnie nowej grupy osób. Jednak kluczem do sukcesu jest stworzenie wartościowych i odpowiednio dobranych tematycznie treści, które zdobędą uwagę zarówno osób odwiedzających daną stronę, jak i algorytmów, które decydują o pozycji w wyszukiwarce. Chcąc utrzymać się na szczycie wyników wyszukiwania, nie wystarczy stworzyć kilku dobrych tekstów na samym początku istnienia strony, ponieważ równie ważne co jakość jest ich regularne dodawanie.

dodwanie wartościowych treści

Wykorzystaj swoją stronę

Skoro zainwestowałeś już czas i pieniądze w stworzenie profesjonalnej strony www dla swojej firmy, warto wykorzystać cały jej potencjał. Sam projekt graficzny nie wystarczy, żeby Twoja oferta zapadła w pamięć osobom, które trafią na nią w wyszukiwarce. Jest on elementem, do którego musisz dodać wartościowe treści by powstała spójna całość, która zapewni Ci satysfakcjonujące rezultaty. Pamiętaj, że nawet jeżeli jakaś część Twojej działalności jest oczywista dla Ciebie i osób z branży, nie każdy z Twoich klientów będzie posiadał równie rozległą wiedzę w temacie. Dlatego właśnie istotne jest zamieszczanie na stronie szczegółowych opisów usług i produktów. Nie tylko sprawi to, że Twoja strona będzie wyglądała bardziej wiarygodnie w oczach klientów, ale również poprawi wyniki w wyszukiwarkach.

Zadbaj o firmowego bloga

Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem również najłatwiejszych, sposobów na częste aktualizowanie informacji znajdujących się na Twojej firmowej witrynie, a także na zachęcenie do wejścia na nią, jest prowadzenie bloga. Pozwala to na dość swobodne tworzenie różnorodnych tekstów i sprawia, że są one zebrane w jednym miejscu, a zatem każdy z Twoich potencjalnych klientów zyska możliwość przeglądania ich w łatwy i szybki sposób. Jest jednak kilka zasad, o których musisz pamiętać, zaczynając pisać firmowego bloga. Po pierwsze, zamieszczane na nim treści muszą być związane z Twoją branżą i zawierać przydatne informacje. Możesz pisać o nowych rozwiązaniach, które są dostępne na rynku lub tworzyć poradniki, odpowiadające na częste pytania oraz problemy, o jakich słyszysz od osób korzystających z Twoich usług.

Dlaczego jakość tekstu jest tak ważna?

Udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy ważniejsza jest jakość tekstów, czy to jak często są one dodawane na bloga, jest skomplikowane. W rzeczywistości może okazać się, że teksty, które posiadają wiarygodne i sprawdzone informacje mogą cieszyć się popularnością wśród czytelników, nawet jeżeli nie wyglądają najlepiej od strony warsztatowej. Najlepiej jednak pracować nad tym, by połączyć zarówno treść, poprawność językową, jak i regularność w jedną spójną całość, co pozwoli na osiągnięcie widocznych rezultatów w najszybszym czasie. Jakość zamieszczanych treści jest o tyle istotna, że źle napisany artykuł może być po prostu męczący do czytania. A im więcej osób zrezygnuje z dalszego czytania, tym gorzej zostanie oceniona strona. Dobrze napisany tekst cechuje się tym, że nie tylko zawiera wszystkie niezbędne informacje, ale także wciąga osobę, która go czyta i zachęca do kontynuowania aż do samego końca. Jest to zadanie dużo trudniejsze, niż mogłoby się wydawać na początku, dlatego należy ćwiczyć i poświęcić trochę czasu na poprawienie błędów i redakcję.

Nie zapominaj o wcześniejszych treściach

Jeśli blog firmowy prowadzony jest już od jakiegoś czasu, jednak wcześniej odbywało się to w sposób chaotyczny i pozbawiony planu, warto przejrzeć takie wpisy pod kątem ich przydatności i jakości. Możliwe, że na Twojej stronie znajdują się już wartościowe materiały, a pozwalając im odejść w zapomnienie, marnujesz ich potencjał. Takie teksty można przeredagować i aktualizować w oparciu o nowsze informacje. Jeżeli dany post był za krótki, warto dopisać kilka akapitów, które rozwiną poruszane tematy i dodadzą istotne wiadomości. Warto również zadbać o obecność słów kluczowych.

Chcąc w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje profesjonalnie zaprojektowana strona internetowa, nie można pozwolić, aby znajdujące się na niej treści obniżały jej jakość. Dlatego warto poświęcić swój czas na wykonanie tego zadania, a jeśli pisanie nie jest Twoją mocną stroną, zawsze możesz znaleźć kogoś, kto będzie w stanie stworzyć takie teksty za Ciebie.