Blog

Najgorętsze trendy w projektowaniu stron w 2019

radical 04/03/19, 08:42

W zeszłym roku mogliśmy zauważyć, że dominującym stylem była minimalistyczność. Stała się ona synonimem high-endowych marek takich jak Apple. Zmniejszony zasób kolorów, lepsze wykorzystanie przestrzeni to miła odskocznia od krzykliwych, przekolorowanych stron. Tendencja do minimalistycznego stylu projektowania zrodziła interesujące wariacje nowych możliwości. Wiele teraźniejszych projektów jest jaśniejszych, odważniejszych i nieco bardziej nieformalnych niż projekty czysto minimalistyczne.

1. Elementy retro i nutka nostalgii.

Te projekty stron internetowych czerpią inspirację z nostalgicznych motywów, które były popularne w połowie XX wieku, w latach 80. i 90. Dodajmy do tego nowoczesny minimalistyczny styl i świetnym przykładem jest strona New York Moon’s. Utożsamia się z ideologią „Keep calm and carry on” w gustowny i nowoczesny sposób. Następnym przykładem wykorzystania kolorów popularnych w XX wieku i nowoczesnego, minimalistycznego układu, aby nadać nostalgiczny wygląd jest witryna Tens Sunglasses.

2. Monochromia.

Choć nigdy nie wyszła z mody, to w 2019 zyska na popularności. Jednym z naszych ulubionych przykładów jest Eat Genesis’s. Wykorzystanie czarno-białych obrazków/animacji jest efektywne i skuteczne jednocześnie pomaga uniknąć bałaganu i poczucia niezorganizowanego układu.

3. Asymetria.

Asymetria to zasadniczo brak symetrii między elementami, a szczegółowo dwoma połówkami projektu. Kluczem do stworzenia atrakcyjnego asymetrycznego projektu jest zapewnienie elementu, który wprowadza równowagę w całości. To wydaje się skomplikowane, zwłaszcza jeśli skupisz się nie na tym czym powinieneś. Leciwym już faworytem w kwestii wykorzystania minimalizmu i asymetrii jest strona Apple. Asymetria jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz przykuć uwagę do jakiegoś np. ruchomego elementu.

4. Kreatywne nagłówki i slider’y.

Górna sekcja strony często jest poświęcona na przykucie uwagi odwiedzającego. W 2019 sekcja nagłówkowa stała się niczym bilbord. Graficy starają się eksperymentować, zmieścić coś więcej niż tylko pełnoekranowy obrazek i tekst. Świetnym przykładem stworzenia czegoś innego jest strona Hubspot. Kolejnym przykładem jest prosty i praktyczny nagłówek oferowany przez Airbnb, który pozwala na wybranie kryteriów poprzez prosty formularz.

5. Brutalizm.

Nie każdemu może się podobać, nie każdy lubi taki styl, jednak brutalizm ma swoje miejsce pośród tworzenia stron internetowych w 2019 roku. Charakterystyczne cechy takie jak powiększone kursory, pogrubione czcionki, pewnego rodzaju „freestyle”. Godnym uwagi przykładem jest kreatywna i nieco oszałamiająca strona Yale University of Art’s. Ogólny wygląd opiera się na minimalistycznym stylu jednak wyolbrzymiając każdy element, w szczególności jego rozmiar i kolor uzyskujemy efekt brutalizmu.

Niezależnie od stylu, Radical wprowadzi Twoje pomysły w życie

Uwielbiamy kreatywne, odważne projekty. Jakikolwiek styl preferujesz, daj nam znać, skontaktuj się z nami, porozmawiamy. Razem zbudujemy coś niesamowitego.