Blog

Rozpoczynasz działalność typu E-commerce ?

radical 23/10/18, 08:08

E-commerce

Sprzedaż internetowa w porównaniu do handlu tradycyjnego jest nowoczesną formą sprzedaży. Nie ma absolutnie cienia wątpliwości, że zdominowała globalny rynek. Nawiązując do statystyk, to aż 80% Brytyjczyków wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze przez Internet. To uświadamia nas jak bardzo powszechna sprzedaż internetowa stała się przez te lata.

Przedstawiamy nasz krótki poradnik, jak zacząć sprzedaż internetową w 2018 roku.

1. Wybierz swój produkt

Zanim zaczniesz cokolwiek robić zastanów się jaki produkt lub jaką usługę chcesz wprowadzić. Będzie to rdzeniem Twojego biznesu, spędź trochę czasu nad oceną swojego produktu, sprawdź popyt na niego. Pomyśl jakiego rodzaju firmę chcesz otworzyć.

Przykłady możliwych relacji, transakcji:

  • Hurt
  • Detal
  • B2B (Business-to-Business)
  • B2C (Business-to-Consumer)

2. Wybadaj rynek

Przyłóż się do sprawdzenia rynku, jakie są aktualnie trendy, sprawdź konkurencję, przeprowadź analizę SWOT, kompozycję marketingową opierając się na 4P (product, price, place, promotion). Na tym etapie sprawdzisz, czy masz szanse zaistnieć na rynku, pozwoli Ci to przejść do następnego punktu.

3. Napisz biznes plan

Dobrze napisany biznes plan pozwoli Ci utwierdzić się w Twoich pomysłach, wyborach. Powinien zawierać krótko i długoterminowe cele Twojej firmy. To dobry moment, aby pomyśleć o wskaźnikach wydajności, których będziesz używać do śledzenia swoich postępów.

4. Skonfiguruj i zbuduj swój wymarzony sklep internetowy

W ramach budowania swojej marki będziesz potrzebować nazwę i logo. Logo powinno być dosyć proste, powinno się łatwo kojarzyć i opowiadać czym się zajmujesz. Kolejnym bardzo ważnym punktem „must-have” jest strona internetowa, bez której Twój sklep nie ma sensu bycia.

5. Przygotuj się do startu…

Więc masz już nazwę, logo, stronę internetową. Zanim to wszystko uruchomisz upewnij się, że dysponujesz wszelkimi narzędziami do zarządzania zamówieniami, zwrotami oraz masz, jak odpowiadać na zapytania. Sprawdź jeszcze raz, czy Twoje oprogramowanie do rozliczania płatności jest dobrze ustawione i nie będzie z nim żadnych problemów.

6. … i start!

Gratulacje! Twój własny pomysł na biznes stał się jawą! Zwarty i gotowy dla nowych klientów. Z pomocą marketingu lada chwila przygotujesz swoje pierwsze zamówienie.

Skontaktuj się z nami!

Projektowanie stron, sklepów internetowych to dla nas przyjemność- mieliśmy okazję pracować przy kilku naprawdę dużych projektach.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym lub doświadczonym przedsiębiorcom i szukasz nowej strony, Radical Web Design sprosta Twoim zadaniom i celom.

Jeśli masz więcej pytań, zapraszamy do kontaktu.